Stlačením tlačidla 1 sa spojíte s prvou dostupnou osobou. Stlačením tlačidla 2 si môžete vypočuť prezentácie. Stlačením tlačidla 3 si môžete vybrať, s kým chcete hovoriť. 2 €/min
 
[@template.text.sidewidget]
Aký je zmysel života

Aký je zmysel života

Aký je zmysel života? Pre niekoho príde táto chvíľa skôr, pre iného neskôr, ale každý stretne s otázkou

Aký je zmysel života? Pre niekoho príde táto chvíľa skôr, pre iného neskôr, ale skôr či neskôr sa každý stretne s otázkou: aký je zmysel života? A sú skvelé chvíle, keď cítime, že máme odpoveď, inokedy si myslíme, že ju nikdy nedostaneme. Nemám motiváciu žiť, nevidím zmysel života. Tieto frázy počúvam od svojich klientov často. Chápem, že v živote sú situácie, obdobia, keď sa tak cítime. Ale život má vždy zmysel. Kto sa niekedy nepýtal, aký je zmysel života?

Má to vôbec nejaký význam, a ak áno, prečo o tom všetci nevedia? Prečo to nie je vrodené poznanie, ktoré by nám dalo jasnú predstavu o tom, o čo by sme sa mali usilovať? Odpoveď na tieto otázky, ak vôbec nejaká existuje, nie je jednoduchá, pretože závisí od uhla pohľadu. Odpoveď na tieto otázky je úplne iná, ak sa pozrieme na život konkrétneho človeka, a úplne iná, ak sa pozrieme na celé ľudstvo.

Zmysel života je iný z hľadiska ekonomiky, politiky, náboženstva alebo dokonca ekologickej rovnováhy. Okrem toho je možno príčinou väčšiny konfliktov vo svete to, že tieto aspekty sú nielen odlišné, ale často aj diametrálne odlišné, čo vytvára situácie, ktoré sa zdajú byť neriešiteľné a často vedú k agresii.

Mnohí ľudia za mnou prichádzajú aj s cieľom zistiť prostredníctvom hypnózy, aký je zmysel alebo skôr cieľ ich života. Počet ľudí, počet odpovedí na takéto otázky, ktoré sa vynárajú z ich podvedomia, nie je náhoda. Moja pestúnka sa ma raz opýtala, aký je zmysel života, a dúfala, že sa budeme dlho rozprávať a ona bude musieť ísť spať oveľa neskôr. Nanešťastie pre ňu som mohol rozhovor prerušiť, pretože som povedal toto:

"Zmysel života je taký, aký mu dáte. Keď ste boli malým dieťaťom, zmyslom vášho života bolo rozvíjať vaše telo a mozog, zatiaľ čo zmyslom života rodiča v tomto štádiu je poskytnúť dieťaťu správne prostredie, aby to dokázalo. Teraz, keď ste tínedžer, považujete socializáciu za najdôležitejšiu vec vo svojom živote, my ako rodičia považujeme učenie za jednu z vecí vo vašom živote, pre ktorú škola poskytuje to správne prostredie, takže toto sú významy vášho života v súčasnosti.

Naopak, Greta Thunbergová - mladá švédska aktivistka za zmenu klímy - namiesto školy zvyšuje povedomie o vážnych ekologických problémoch našej planéty na celom svete, no a práve to dáva jej životu momentálne zmysel. Práve teraz je zmyslom Vášho života odpočinok, tak si choďte ľahnúť."

Dôvodom, prečo je nielen ťažké, ale väčšinou nemožné objektívne odpovedať na túto otázku, je to, že nemáme hľadisko, z ktorého by sme mohli dať odpoveď na zmysel ľudskej existencie. Tento názor si každý človek vyberá podľa svojej viery, a ak existuje niečo, v čom sa ľudia naozaj nemôžu zhodnúť, je to otázka viery. Ak sa pozriete na našu históriu, nie je náhoda, že mnohé vojny boli spôsobené rozdielmi vo viere.

Ale ak nevieme, nemôžeme vedieť alebo nemáme správnu odpoveď na túto otázku, možno by stálo za to obrátiť ju a položiť si ju inak, pretože by to mohlo mať zmysel. Začnime hypotézou a hľadajme odpoveď. Predpokladajme, že si môžeme slobodne vybrať zmysel života. Ak sa môžete rozhodnúť tu a teraz, čo by to malo byť, ako by ste sa rozhodli, čo by ste si vybrali?

Rozhodol som sa dať si odpoveď na túto otázku. Zmyslom života je šťastie. To je to, čo praktizujem každý deň, o čo sa snažím a čo sa snažím odovzdať ľuďom na každom fóre. Nespochybňujem jeho správnosť, pretože podvedome, alebo ak chcete, v hĺbke duše cítim, že je to dobré pre mňa a pre všetkých, s ktorými prichádzam do kontaktu. Spýtajte sa sami seba, ako by ste žili, keby cieľom bolo šťastie, keby to bol zmysel života?

 
Tamara
K DISPOZÍCII
 

Tamara pomáha ľuďom, ktorí sa tažko vyrovnávajú so smrťou svojich blízkych, vie sa...

0900 715 715MOJA STRÁNKA
 
Renata
K DISPOZÍCII
 

Renata je vynikajúca jasnovidka, má aj dar jasnocítenia. Keď si ju vyberiete, urobíte...

0900 715 715MOJA STRÁNKA
 
Sofia
K DISPOZÍCII
 

Sofia pomáha ľuďom s rôznymi problémami. Pri výklade používa cigánske karty, tarot,...

0900 715 715MOJA STRÁNKA
 
Jana
K DISPOZÍCII
 

Jana sa zaoberá s astrológiou už 20 rokov, tarotom viac ako 10 rokov. Vo svojej praxi...

0900 715 715MOJA STRÁNKA
 
 

Užitočné články o každodennom živote

Veštenie

Veštenie

Je vôbec možné nazrieť do budúcnosti? Veštenie vždy existovalo a vždy bolo populárne. Veštenie je dar...
 
Kariéra

Kariéra

Kariéra podľa slovenského slovníka znamená kariérny postup. Čo však okrem slovníkového významu znamená...
 
Vianočné tradície

Vianočné tradície

Prečítajte si vianočné tradície z celého sveta o ktorých ste nikdy nepočuli. Zistite, aké sú vianočné tradície...
 
Tarotové karty

Tarotové karty

Ako interpretovať tarotové karty so zlými významami? Tarotové karty nesúďte podľa vzhľadu ale kvôli ich...
 
Médium

Médium

Slovo médium je latinské a znamená uprostred. Médium musí mať citlivý a silný nervový systém a silné fyzické...
 
 
 
 
0900 715 715

Používaním tejto webovej stránky súhlasíte s používaním súborov cookie. Informácie zhromaždené pomocou súborov cookie môžu zahŕňať informácie o tom, ako často navštevujete webové stránky a z ktorej krajiny si ich prezeráte. Ďalej

_