KVALITNÁ SLUŽBA UZNÁVANÍ VEŠTCI

  Zavolajte nám na  

0900 715 715

  2 €/min  
Ak viete, s ktorým veštcom chcete hovoriť, stlačte 1. Ak si chcete vypočuť prezentáciu veštcov, stlačte 2. Ak chcete kontaktovať prvého dostupného odborníka, stlačte 3. 2 €/min
 
[@template.text.sidewidget]
Novoročné predsavzatia

Novoročné predsavzatia

Novoročné povery sú po celom svete. Ale aké novoročné povery existujú? Hovorí sa, že taký bude celý rok, aký je prvý deň v roku.

Silvestra a prvý deň nového roka obklopuje mnoho povier, ktorým venujú pozornosť aj tí, ktorí v ľudovú vieru príliš neveria. Na Nový rok takmer každá rodina dáva na stôl nejakú formu šošovice, pretože sa verí, že prináša šťastie. Podľa povier spočíva jeho šťastie v tom, že sa skladá z mnohých malých očí. Každé oko symbolizuje peniaze, takže čím viac ich zjete, tým ste šťastnejší.

Konzumácia bravčového mäsa je tiež spojená so šťastím. Verí sa, že prasačí nos ukazuje dopredu, t. j. do budúcnosti, a tým obracia šťastie naruby. Na druhej strane je pravdepodobnejšie, že ho kurča alebo sliepka poškriabe. Moriak vraj prináša do domu hnev a hádky, preto by sme na Silvestra nemali jesť hydinu.

Dôvod, prečo sa na Nový rok jedáva šošovica, je ten, že skutky na Nový rok symbolizujú skutky celého roka. Ak teda človek v tento deň konzumuje jedlo, ktoré prináša veľa peňazí, bude mať v dome veľa peňazí po celý rok. 

Novoročné povery u nás:

Ak si nalejete trochu šampanského na zem, znamená, že v novom roku môžete očakávať dobré finančné výsledky. Prázdne vrecká, skrinky alebo police na Nový rok predpovedajú chudobu v nadchádzajúcom roku. Preto by sa mali naplniť špajze a vrecká, peňaženky by mali byť nabité peniazmi, aby to tak bolo po celý rok.

Ten, kto si na Silvestra o polnoci vezme do ruky mincu, pokľakne a pomodlí sa, alebo kto na Nový rok neminie peniaze, ktoré dostane, bude mať peniaze po celý rok. V tomto období si poverčiví ľudia musia dávať pozor aj na mnohé iné veci. Nesmú sa sušiť žiadne odevy, dokonca ani riady. Je zlým znamením, ak žena alebo dievča ako prvé zaželá šťastný nový rok, ale nie je dobré ani to, ak prídu ženy alebo dievčatá ako prví hostia.

Verí sa, že na Silvestra sa v okolí pohybuje veľa duchov, preto si ľudia na ich odohnanie nasadzujú masky, práskajú bičmi, odpaľujú petardy a búchajú na dvere. Už v starovekom Ríme robili ľudia veľký hluk, aby odohnali zlo. Začiatok roka pripadol na 1. marca. V roku 1582 bol podľa gregoriánskeho kalendára za začiatok roka vyhlásený 1. január.

Na Nový rok nesmelo nič (ani odpadky) opustiť dom, ani sa nesmelo vytriasť prachové plátno. Vziať nožnice do ruky znamená odrezať šťastie. Verí sa, že je dobré dávať si pozor na to, čo robíte v prvý deň nového roka, pretože to ovplyvní celý Váš rok. Jesť môžeme len bravčové mäso, ale záleží na tom, kde žijete.

Väčšina povier však súvisí s jedlom na celom svete. Je však trochu smiešne, že sa často stretávajú. V našej krajine je pravidlom, že na Silvestra sa konzumuje len bravčové mäso.

Novoročné povery angličanov:

Angličania dokonca obetujú svoj milovaný steak, pretože veria (prinajmenšom poverčivo), že hovädzie mäso zničí dobré príležitosti.

Novoročné povery v Číne:

Pre Číňanov sú ryby a kuracie mäso základom nového roka. Celá ryba symbolizuje spolupatričnosť a hojnosť, zatiaľ čo kura symbolizuje bohatstvo. V Perzii sa v tomto ročnom období jedia ryby na očistenie tela od zla. Poliaci jedia na Nový rok ako prvé jedlo nakladané slede pre šťastie aj Nemci prisahajú na slede. V Dánsku jedia varenú tresku. Litovčania veria, že ak sa na Nový rok dobre najete, budete mať dostatok jedla a budete dobre živení po celý rok. 

Je tiež veľmi dôležité, aby novoročné menu obsahovalo pokrm s mnohými časťami, čo je znakom hojnosti. Preto mnohí ľudia prisahajú na jedlá zo šošovice, ale obľúbené sú aj fazuľa a kapusta. Taliani podávajú plnené bravčové nožičky, šošovicu, cícer a kaviár, aby boli bohaté, zdravé a prinášali šťastie.

Novoročné povery v južných štátoch:

USA sa na mnohých miestach oslavuje Nový rok fazuľou. Zvyčajne sa k nemu podáva bravčové mäso alebo bravčové koleno. Cícer je znakom prosperity a peňazí a ošípané sú znakom šťastia. Kapusta, kel a špenát sú zeleninou pre šťastie, ktorá sa konzumuje na Nový rok, pretože ich veľké listy predstavujú papierové peniaze a predpovedajú prosperitu.

 

Môžete zavolať našim veštcom a získať odpovede na svoje otázky

Sofia
Online
SofiaKód 526Veštica, Všetci veštci , Veštci, Veštiareň, Kartárky,...
 

Sofia pomáha ľuďom s rôznymi problémami. Pri výklade používa cigánske karty, tarot,...

Viac o mneKliknite sem a zavolajte!
 
Blogger
Jana
Online
JanaKód 296Veštica, Kartárky, Veštci, Veštec, Výklad kariet,...
 

Jana se zabývá s astrologií již 20 let, tarotem více jak 10 let. Ve své praxi se...

Viac o mneKliknite sem a zavolajte!
 
Blogger
Sandra
Online
SandraKód 282Kartárky, Veštec, Veštenie, Veštenie, Výklad kariet,...
 

SANDRA je milá, empatická kartárka, ktorá Vám pomôže najlepšie ako vie. So Sandrou...

Viac o mneKliknite sem a zavolajte!
 
Blogger
Helena
Online
HelenaKód 280Veštenie, Veštec, Veštenie, Veštiareň, Výklad kariet,...
 

Helena je fantastická a skúsená veštkyňa. Pracuje s tarotovými kartami, dá Vám presné...

Viac o mneKliknite sem a zavolajte!
 
MaruškaNová/ý!
Online
Nová/ý! MaruškaKód 51Jasnovidka, Kartárka, Kartárky, Veštenie, Veštenie z...
 

Maruška sa narodila s požehnaním, o svoje vedomosti sa delí s každým, kto ju...

Viac o mneKliknite sem a zavolajte!
 
 
 

Odporúčané príspevky

Veštenie

333 Počet zobrazenia

Je vôbec možné nazrieť do budúcnosti? A s akou presnosťou? Veštenie vždy existovalo a vždy bolo populárne. Veštenie je dar vedieť. 

 

Veštecké karty Orakulum

449 Počet zobrazenia

Veštecké karty Orakulum sú ako mladší bratranci tarotových kariet. Ale ako zahrnúť veštecké karty Orakulum do veštenia s tarotovými kartamy?

 

Veštenie cez telefón

2797 Počet zobrazenia

Veštenie cez telefón je vhodný na položenie aj jednej konkrétnej otázky. Veštenie cez telefón je vhodné na riešenie aj vážnejších tém

 

Numerológia

788 Počet zobrazenia

Čo znamená numerológia? Čím sa zaoberá numerológia? Numerológia sa zaoberá symbolickou hodnotou čísel. Ale čo môžeme dozvedieť z čísel?

 

Zákon príťažlivosti

572 Počet zobrazenia

Zákon príťažlivosti Vám pomáha dosiahnuť vaše ciele. Zákon príťažlivosti je jednoducho povedané: každá myšlienka sa stáva skutočnosťou

 
 
 
 
Kliknite sem a zavolajte!0900 715 7152 €/min
Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Náš web používa cookies, aby zabezpečil lepší užívateľský dojem. Ak súhlasíte, kliknite na Ďalej
Akceptujem