Stlačením tlačidla 1 sa spojíte s prvou dostupnou osobou. Stlačením tlačidla 2 si môžete vypočuť prezentácie. Stlačením tlačidla 3 si môžete vybrať, s kým chcete hovoriť. 2 €/min
 
[@template.text.sidewidget]
Vianočné tradície

Vianočné tradície

Prečítajte si vianočné tradície z celého sveta o ktorých ste nikdy nepočuli. Zistite, aké sú vianočné tradície vo svete

Vianočné tradície nás sprevádzajú po celý život. Existuje mnoho vianočných tradícií, ktoré majú korene v minulosti a vďaka ktorým sú tieto sviatky lásky ešte slávnejšie. V našom článku sme zozbierali vianočné tradície z celého sveta. Tri hlavné vianpčné tradície sú spoločné pre všetky komunity: vianočný stôl a hostina, stavanie a zdobenie vianočného stromčeka a a zvyk obdarovávaniaPrečo dodržiavať vianočné tradície? 

K vianočnému obdobiu patrí v jednotlivých krajinách mnoho rôznych tradícií, ako napríklad rozsvecovanie vianočného stromčeka, zapaľovanie sviečok na adventnom venci alebo vianočné pančuchy naplnené sladkosťami a najrôznejšími pozemskými dobrotami, a to je len niekoľko z nich.

Okrem týchto bežných a rozšírených tradícií však v rôznych krajinách existuje aj mnoho rôznych a nezvyčajných spôsobov slávenia Vianoc. Patria k nim náboženské zvyky a dobrá správa je, že je tu aj veľa bizarných ľudových zvykov. Tu je šesť tradícií z celého sveta, o ktorých ste pravdepodobne nikdy nepočuli. Zistite, ako slávia Vianoce iní ľudia, aké majú vianočné tradície iné národy a možno budete aj trochu prekvapení.

Vianočné tradície v ukrajine

1. Umiestnite pavučiny na vianočný stromček. Pre svoju prvú nezvyčajnú tradíciu nemusíte chodiť ďaleko. V Ukrajine nie je vôbec nezvyčajné, že sa vianočný stromček pokrýva pavučinami. Ukľudnite sa, nie sú skutočné. Ukrajinská legenda hovorí, že jedného leta našla žena žijúca v extrémnej chudobe na svojom dvore zázračne rastúcu borovicu.

Hoci bola nadšená, keď videla stromček, a chcela ho ozdobiť nádhernými ozdobami, nemala na to peniaze. Ale na Vianoce ráno bola prekvapená, keď vyšla na dvor a uvideal stromček, ktorý žiaril zlatými a striebornými pavučinami. Legenda hovorí, že pavúky pre ňu ozdobili stromček a urobili jej tým veľkú radosť. V Ukrajine sa verí, že pavučiny prinášajú šťastie v novom roku.

Vianočné tradície na Filipínach

2. Vianoce sú veľmi významným sviatkom aj na Filipínach. Vďaka prevažne kresťanskému obyvateľstvu trvajú až do konca januára. V tomto období si deti zvyknú dávať na parapet k vylešteným topánkam aj čerstvo vyprané ponožky, a to presne na Troch kráľov. Traduje sa, že keď králi v noci prechádzajú okolo domu, nechávajú deťom darčeky. Na záver vianočného obdobia sa slávi sviatok Troch kráľov.

3. Topánky pre tých, ktorí hľadajú pravú lásku. Ste pripravení nájsť lásku? Možno Vám pár topánok prinesie šťastie. Ďalším nezvyčajným európskym zvykom je, že v Českej republike si ešte slobodné ženy počas vianočných sviatkov prehadzujú topánky cez plece, keď stoja vo dverách. Ak špička spadnutej topánky smeruje od dverí, znamená to, že v novom roku budete, bohužiaľ, slobodní. Ale ak smeruje k dverám, budete mať svadbu.

4. Oficiálny list Santa Clausovi. Ako deti sme všetci posielali listy Santa Clausovi, v ktorých sme dlho vypisovali svoje želania. Ale vedeli ste, že Santa Claus má svoje vlastné a veľmi jedinečné poštové smerovacie číslo? Toto poštové smerovacie číslo je umelo vytvorený kód, na ktorý bude list doručený, ak ho pošlete.

Nikdy by ste neuhádli, aký kód môže byť... Je to jednoduché: HOH OHO, písmená "O" sú v tomto prípade nulové, pretože písmená smerujú do Kanady, kde sú poštové smerovacie čísla alfanumerické, t. j. kombinácie písmen a číslic. Za posledných tridsať rokov usilovní dobrovoľníci z Kanadskej pošty odpovedali tisícom detí z celého sveta v rôznych jazykoch, dokonca aj v Braillovom písme.

5. Na Islande existuje tradícia, ktorá siaha veľmi ďaleko a na ich hrdosť je dodnes veľmi populárna. Podľa tradície existuje na Islande 13 rôznych typov Santa Clausa, ktorí sú spoločne známi ako Yule Lads, čo v preklade zhruba znamená vianoční chlapci. Počas 13 dní bude na okná detí klopať a roznášať darčeky iný Yule Lad.

Nemyslite si však, že mladí ľudia prichádzajú sami. Ich spoločník sa volá Gryla, napoly zviera, napoly troll. Gryla sa dá najlepšie prirovnať k ženskému kŕču, ktorého úlohou je dávať dobrý príklad deťom, ktoré sa počas roka zle správajú.

6. Vianočný stromček z banánov. Zdobiť vianočný stromček je pre každého prirodzené, ale v Indii sa to robí trochu inak. Vianoce oslavujú banánovníkmi. Určite sa usmievate, ale vysvetlenie je jednoduché. V Indii je kvôli podnebiu ťažké nájsť borovice, takže si musia vystačiť s tým, čo majú. A to pre nich znamená banánovníky alebo niekedy aj mangovníky. Celkom v pohode, však?

 
Renata
K DISPOZÍCII
 

Renata je vynikajúca jasnovidka, má aj dar jasnocítenia. Keď si ju vyberiete, urobíte...

0900 715 715MOJA STRÁNKA
 
Sofia
K DISPOZÍCII
 

Sofia pomáha ľuďom s rôznymi problémami. Pri výklade používa cigánske karty, tarot,...

0900 715 715MOJA STRÁNKA
 
Jana
K DISPOZÍCII
 

Jana sa zaoberá s astrológiou už 20 rokov, tarotom viac ako 10 rokov. Vo svojej praxi...

0900 715 715MOJA STRÁNKA
 
Sandra
K DISPOZÍCII
 

Sandra je milá, empatická kartárka, ktorá Vám pomôže najlepšie ako vie. So Sandrou...

0900 715 715MOJA STRÁNKA
 
 

Užitočné články o každodennom živote

Veštenie

Veštenie

Je vôbec možné nazrieť do budúcnosti? Veštenie vždy existovalo a vždy bolo populárne. Veštenie je dar...
 
Kariéra

Kariéra

Kariéra podľa slovenského slovníka znamená kariérny postup. Čo však okrem slovníkového významu znamená...
 
Tarotové karty

Tarotové karty

Ako interpretovať tarotové karty so zlými významami? Tarotové karty nesúďte podľa vzhľadu ale kvôli ich...
 
Médium

Médium

Slovo médium je latinské a znamená uprostred. Médium musí mať citlivý a silný nervový systém a silné fyzické...
 
Novoročné povery

Novoročné povery

Novoročné povery sú po celom svete. Aké novoročné povery existujú? Taký bude celý rok, aký je prvý deň v...
 
 
 
 
0900 715 715

Používaním tejto webovej stránky súhlasíte s používaním súborov cookie. Informácie zhromaždené pomocou súborov cookie môžu zahŕňať informácie o tom, ako často navštevujete webové stránky a z ktorej krajiny si ich prezeráte. Ďalej

_