KVALITNÁ SLUŽBA UZNÁVANÍ VEŠTCI

  Zavolajte nám na  

0900 715 715

  2 €/min  
Ak viete, s ktorým veštcom chcete hovoriť, stlačte 1. Ak si chcete vypočuť prezentáciu veštcov, stlačte 2. Ak chcete kontaktovať prvého dostupného odborníka, stlačte 3. 2 €/min
 
[@template.text.sidewidget]
Vianočné tradície

Vianočné tradície

Prečítajte si vianočné tradície z celého sveta, o ktorých ste pravdepodobne nikdy nepočuli. Zistite, aké sú vianočné tradície v iných krajinách.

Vianočné tradície nás sprevádzajú po celý život. Existuje mnoho vianočných tradícií, ktoré majú korene v minulosti a vďaka ktorým sú tieto sviatky lásky ešte slávnejšie. V našom článku sme zozbierali vianočné tradície z celého sveta. Tri hlavné vianpčné tradície sú spoločné pre všetky komunity: vianočný stôl a hostina, stavanie a zdobenie vianočného stromčeka a a zvyk obdarovávaniaPrečo dodržiavať vianočné tradície? 

K vianočnému obdobiu patrí v jednotlivých krajinách mnoho rôznych tradícií, ako napríklad rozsvecovanie vianočného stromčeka, zapaľovanie sviečok na adventnom venci alebo vianočné pančuchy naplnené sladkosťami a najrôznejšími pozemskými dobrotami, a to je len niekoľko z nich.

Okrem týchto bežných a rozšírených tradícií však v rôznych krajinách existuje aj mnoho rôznych a nezvyčajných spôsobov slávenia Vianoc. Patria k nim náboženské zvyky a dobrá správa je, že je tu aj veľa bizarných ľudových zvykov. Tu je šesť tradícií z celého sveta, o ktorých ste pravdepodobne nikdy nepočuli. Zistite, ako slávia Vianoce iní ľudia, aké majú vianočné tradície iné národy a možno budete aj trochu prekvapení.

1. Umiestnite pavučiny na vianočný stromček. Pre svoju prvú nezvyčajnú tradíciu nemusíte chodiť ďaleko. V Ukrajine nie je vôbec nezvyčajné, že sa vianočný stromček pokrýva pavučinami. Ukľudnite sa, nie sú skutočné. Ukrajinská legenda hovorí, že jedného leta našla žena žijúca v extrémnej chudobe na svojom dvore zázračne rastúcu borovicu.

Hoci bola nadšená, keď videla stromček, a chcela ho ozdobiť nádhernými ozdobami, nemala na to peniaze. Ale na Vianoce ráno bola prekvapená, keď vyšla na dvor a uvideal stromček, ktorý žiaril zlatými a striebornými pavučinami. Legenda hovorí, že pavúky pre ňu ozdobili stromček a urobili jej tým veľkú radosť. V Ukrajine sa verí, že pavučiny prinášajú šťastie v novom roku.

2. Vianoce sú veľmi významným sviatkom aj na Filipínach - vďaka prevažne kresťanskému obyvateľstvu trvajú až do konca januára. V tomto období si deti zvyknú dávať na parapet k vylešteným topánkam aj čerstvo vyprané ponožky, a to presne na Troch kráľov. Traduje sa, že keď králi v noci prechádzajú okolo domu, nechávajú deťom darčeky. Na záver vianočného obdobia sa slávi sviatok Troch kráľov.

3. Topánky pre tých, ktorí hľadajú pravú lásku. Ste pripravení nájsť lásku? Možno Vám pár topánok prinesie šťastie. Ďalším nezvyčajným európskym zvykom je, že v Českej republike si ešte slobodné ženy počas vianočných sviatkov prehadzujú topánky cez plece, keď stoja vo dverách. Ak špička spadnutej topánky smeruje od dverí, znamená to, že v novom roku budete, bohužiaľ, slobodní. Ale ak smeruje k dverám, budete mať svadbu.

4. Oficiálny list Santa Clausovi - Ako deti sme všetci posielali listy Santa Clausovi, v ktorých sme dlho vypisovali svoje želania. Ale vedeli ste, že Santa Claus má svoje vlastné a veľmi jedinečné poštové smerovacie číslo? Toto poštové smerovacie číslo je umelo vytvorený kód, na ktorý bude list doručený, ak ho pošlete.

Nikdy by ste neuhádli, aký kód môže byť... Je to jednoduché: HOH OHO, písmená "O" sú v tomto prípade nulové, pretože písmená smerujú do Kanady, kde sú poštové smerovacie čísla alfanumerické, t. j. kombinácie písmen a číslic. Za posledných tridsať rokov usilovní dobrovoľníci z Kanadskej pošty odpovedali tisícom detí z celého sveta v rôznych jazykoch, dokonca aj v Braillovom písme.

5. Na Islande existuje tradícia, ktorá siaha veľmi ďaleko a na ich hrdosť je dodnes veľmi populárna. Podľa tradície existuje na Islande 13 rôznych typov Santa Clausa, ktorí sú spoločne známi ako Yule Lads, čo v preklade zhruba znamená vianoční chlapci. Počas 13 dní bude na okná detí klopať a roznášať darčeky iný Yule Lad.

Nemyslite si však, že mladí ľudia prichádzajú sami. Ich spoločník sa volá Gryla, napoly zviera, napoly troll. Gryla sa dá najlepšie prirovnať k ženskému kŕču, ktorého úlohou je dávať dobrý príklad deťom, ktoré sa počas roka zle správajú.

6. Vianočný stromček z banánov. Zdobiť vianočný stromček je pre každého prirodzené, ale v Indii sa to robí trochu inak. Vianoce oslavujú banánovníkmi. Určite sa usmievate, ale vysvetlenie je jednoduché. V Indii je kvôli podnebiu ťažké nájsť borovice, takže si musia vystačiť s tým, čo majú. A to pre nich znamená banánovníky alebo niekedy aj mangovníky. Celkom v pohode, však?

 

Ak chcete hovoriť o "Vianočné tradície", môžete zavolať niektorému z nás:

Dr. Martin
Online
Dr. MartinKód 31Všetci veštci , Veštiareň, Veštenie, Veštec, Veštci,...
 

Dr. Martin sa zaoberá s psychoterapiou. Pomáha Vám v ťažkých a zložitých životných...

Viac o mneKliknite sem a zavolajte!
 
IvetaNová/ý!
Online
Nová/ý! IvetaKód 32Jasnovidka, Kartárka, Jasnovidci, Kartárky, Veštci,...
 

Iveta rada Vám odpovie na podrobné otázky. Vníma duchovné a materiálne problémy...

Viac o mneKliknite sem a zavolajte!
 
Blogger
Jana
Online
JanaKód 296Veštica, Kartárky, Veštci, Veštec, Výklad kariet,...
 

Jana se zabývá s astrologií již 20 let, tarotem více jak 10 let. Ve své praxi se...

Viac o mneKliknite sem a zavolajte!
 
Jindřiška
Online
JindřiškaKód 279Jasnovidka, Kartárka, Kartárky, Veštec, Veštenie,...
 

Jindřiška k výkladu používa rôzne sady kariet ako sú Tarotové, Lenormand, Anjelské a...

Viac o mneKliknite sem a zavolajte!
 
MatyášNová/ý!
Online
Nová/ý! MatyášKód 20Jasnovidci, Kartár, Veštci, Veštec, Veštenie,...
 

Napriek svojmu mladému veku sa Matyáš venuje vešteniu už viac ako pätnásť rokov....

Viac o mneKliknite sem a zavolajte!
 
 
 

Odporúčané príspevky

Veštenie

214 Počet zobrazenia

Je vôbec možné nazrieť do budúcnosti? A s akou presnosťou? Veštenie vždy existovalo a vždy bolo populárne. Veštenie je dar vedieť. 

 

Veštecké karty Orakulum

408 Počet zobrazenia

Veštecké karty Orakulum sú ako mladší bratranci tarotových kariet. Ale ako zahrnúť veštecké karty Orakulum do veštenia s tarotovými kartamy?

 

Veštenie cez telefón

2548 Počet zobrazenia

Veštenie cez telefón je vhodný na položenie aj jednej konkrétnej otázky. Veštenie cez telefón je vhodné na riešenie aj vážnejších tém

 

Numerológia

753 Počet zobrazenia

Čo znamená numerológia? Čím sa zaoberá numerológia? Numerológia sa zaoberá symbolickou hodnotou čísel. Ale čo môžeme dozvedieť z čísel?

 

Zákon príťažlivosti

534 Počet zobrazenia

Zákon príťažlivosti Vám pomáha dosiahnuť vaše ciele. Zákon príťažlivosti je jednoducho povedané: každá myšlienka sa stáva skutočnosťou

 
 
 
Oznámenie o volných minutách!
Neplatné mobilné číslo
Neplatný email
 
Kliknite sem a zavolajte!0900 715 7152 €/min
Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Náš web používa cookies, aby zabezpečil lepší užívateľský dojem. Ak súhlasíte, kliknite na Ďalej
Akceptujem