Stlačením tlačidla 1 sa spojíte s prvou dostupnou osobou. Stlačením tlačidla 2 si môžete vypočuť prezentácie. Stlačením tlačidla 3 si môžete vybrať, s kým chcete hovoriť. 2 €/min
 
[@template.text.sidewidget]
Kariéra

Kariéra

Kariéra podľa slovenského slovníka znamená kariérny postup. Čo však okrem slovníkového významu znamená kariéra? 

Kariéra za každú cenu?

Je to len vec názoru, pretože žiť harmonický rodinný život po celé desaťročia a vychovávať deti do zrelého veku je pekná kariéra. Otázka znie: musíme si vybrať, alebo sme schopní robiť oboje, v rodine aj v práci? Určite by sme mali rozlišovať medzi ženskými a mužskými kariérami. Zatiaľ čo muži majú tendenciu mať neprerušenú kariéru, ženy, ak chcú mať rodinu a deti, musia počítať aspoň s jednou prestávkou v kariére. Kariéra je uznanie, popularita alebo veľa peňazí?

Kariéra a rodina

Za mužmi, ktorí majú dobrú kariéru, je často matka na plný úväzok, ktorá sa "len" stará o deti, rodinu a domácnosť. Ale čo ak chce matka tiež pracovať, zarábať peniaze, byť úspešná a zachovať rodinný pokoj a harmóniu? Je dobré mať dieťa, keď sú na to vhodné podmienky, a tým nemyslím len finančné podmienky.

Musíme hľadať rovnováhu, kompromis môže byť krátkodobým riešením, ale musíme si uvedomiť aj dlhodobé dôsledky našich rozhodnutí. Deti sú obzvlášť zraniteľné, pokiaľ ide o rodinnú harmóniu, a v súčasnosti sa ukázalo, že mnohé detské choroby majú psychosomatický pôvod, pričom rané závislosti sú často spôsobené problémami v rodine.

Kariéra a syndróm vyhorenia

Ďalším problémom, ktorý môže po čase brzdiť náš pokrok, je vyhorenie alebo syndróm vyhorenia, ktorý môže v závažných prípadoch viesť k psychosomatickým ochoreniam (depresia, panická porucha) alebo fyzickým problémom (vysoký krvný tlak, žalúdočné vredy). Podľa literatúry je vyhorenie alebo profesionálna deformácia v našej krajine rozšíreným ochorením najmä medzi ľuďmi v pomáhajúcich profesiách (učitelia, lekári, zdravotné sestry, psychológovia, sociálni pracovníci, policajti, hasiči, vyučujúci náboženstva), ale samozrejme čoraz viac ľudí v iných profesiách (napr. v konkurenčnom sektore, manažéri, pracovníci v médiách) zisťuje, že potrebujú odbornú pomoc, aby sa postavili na nohy.

Rozlišujú sa tri typy syndrómu vyhorenia: syndróm spôsobený príliš dlhou prácou, syndróm spôsobený nepredvídateľnosťou a syndróm spôsobený závislosťou od osoby. Je to cyklický proces, z ktorého existuje východisko, ale bohužiaľ, v závislosti od vašej životnej situácie sa môže rýchlo vrátiť, preto je dôležité počúvať sa, neignorovať varovné myšlienky a všímať si signály svojho tela.

Kariéra - Pomalé budovanie, rýchly pád

Na vybudovanie kariéry sú zvyčajne potrebné desaťročia a veľa práce, ale každý deň sme svedkami toho, že na jej zničenie stačí pár minút. Nie je ľahké dosiahnuť úspešnú kariéru, ale je možno ešte ťažšie zostať jej hodný. Čím je človek uznávanejší, tým je to lákavejšie, a hoci sme pripravení na kariérny postup, nepríjemnosti, ktoré s ním súvisia, sú nad naše kompetencie. Existuje však mnoho spôsobov, ako si môžeme pomôcť.

Jediné, čo musíme urobiť, je občas si naozaj oddýchnuť, športovať, relaxovať, naučiť sa meditovať. Tankovanie benzínu v aute považujeme za samozrejmosť, ale dobíjaniu paliva venujeme menej času alebo sa mu nevenujeme vôbec.

 
Tamara
K DISPOZÍCII
 

Tamara pomáha ľuďom, ktorí sa tažko vyrovnávajú so smrťou svojich blízkych, vie sa...

0900 715 715MOJA STRÁNKA
 
Renata
K DISPOZÍCII
 

Renata je vynikajúca jasnovidka, má aj dar jasnocítenia. Keď si ju vyberiete, urobíte...

0900 715 715MOJA STRÁNKA
 
Sofia
K DISPOZÍCII
 

Sofia pomáha ľuďom s rôznymi problémami. Pri výklade používa cigánske karty, tarot,...

0900 715 715MOJA STRÁNKA
 
Jana
K DISPOZÍCII
 

Jana sa zaoberá s astrológiou už 20 rokov, tarotom viac ako 10 rokov. Vo svojej praxi...

0900 715 715MOJA STRÁNKA
 
 

Užitočné články o každodennom živote

Veštenie

Veštenie

Je vôbec možné nazrieť do budúcnosti? Veštenie vždy existovalo a vždy bolo populárne. Veštenie je dar...
 
Vianočné tradície

Vianočné tradície

Prečítajte si vianočné tradície z celého sveta o ktorých ste nikdy nepočuli. Zistite, aké sú vianočné tradície...
 
Tarotové karty

Tarotové karty

Ako interpretovať tarotové karty so zlými významami? Tarotové karty nesúďte podľa vzhľadu ale kvôli ich...
 
Médium

Médium

Slovo médium je latinské a znamená uprostred. Médium musí mať citlivý a silný nervový systém a silné fyzické...
 
Novoročné povery

Novoročné povery

Novoročné povery sú po celom svete. Aké novoročné povery existujú? Taký bude celý rok, aký je prvý deň v...
 
 
 
 
0900 715 715

Používaním tejto webovej stránky súhlasíte s používaním súborov cookie. Informácie zhromaždené pomocou súborov cookie môžu zahŕňať informácie o tom, ako často navštevujete webové stránky a z ktorej krajiny si ich prezeráte. Ďalej

_