Stlačením tlačidla 1 sa spojíte s prvou dostupnou osobou. Stlačením tlačidla 2 si môžete vypočuť prezentácie. Stlačením tlačidla 3 si môžete vybrať, s kým chcete hovoriť. 2 €/min
 
[@template.text.sidewidget]
Veštecké karty Orakulum

Veštecké karty Orakulum

Veštecké karty Orakulum sú mladšími bratrancami tarotových kariet. Spôsob výkladu je podobný tarotovým kartám

Ako zahrnúť veštecké karty Orakulum do veštenia s tarotovými kartamy? Ak ste niekedy už boli u veštca, sledovali výklad tarotu na youtube alebo "lajkovali" ezoterický obrázok na Instagrame, pravdepodobne ste videli jednu alebo dve veštecké karty. Veštecké karty Orakulum sú ako mladší, chladnejší bratranci tarotových kariet. Môžu zobrazovať akékoľvek obrazy a osoba, ktorá s nimi pracuje, má väčší priestor na interpretáciu ich významu.

Čo sú veštecké karty?

Veštecká karta je nástroj, ktorý môžete použiť na sebapoznanie alebo, v závislosti od vášho prístupu, na veštenie. Na rozdiel od tradičných tarotových balíčkov, ktoré sa dodávajú v balíčkoch po 78 kartách, môžu veštecké balíčky obsahovať ľubovoľný počet kariet. Kým tarotové karty obsahujú veľké a malé arkány, veštecké karty Orakulum túto štruktúru nedodržiavajú. Neexistujú žiadne pravidlá a možnosti sú nekonečné.

Aký je rozdiel medzi vešteckými kartami Orakulum a tarotovými kartami?

Hoci existujú rôzne tarotové školy a tarotové karty, každý balíček sa líši od seba. Nech už si vyberiete akýkoľvek tarotový balíček, veľká arkána obsahuje to, čo nazývame "Cesta blázna" - inými slovami, hlavné archetypy alebo lekcie, s ktorými sa v živote stretávame - a malá arkána zahŕňa každodenné skúsenosti. Veštecké karty Orakulum sa zvyčajne neriadia týmto nastavením. Môžete nájsť balíčky, ktoré obsahujú 30 alebo dokonca aj 80 kariet. Jeden balíček veštieb môže odrážať tarot, zatiaľ čo iný nemusí mať s tarotom vôbec nič spoločné. Celkovo je však veľký rozdiel v počte kariet a v tom, či sú rozdelené na hlavné a vedľajšie karty.

Táto variácia je zrejmá aj v dvoch balíčkoch veštieb, v balíčku 44 kariet obsahujúcich symboly a filozofiu Adinkra (používanú Ašanti v západnej Afrike). Balíček veštieb OKANA obsahuje 25 kariet, päť z každého živlu (Zem, Voda, Vietor, Oheň, Duch). Obsahuje aj príslovia z vešteckého systému Diloggún.

Ako môžeme použiť veštecké karty?

Pri používaní vešteckých kariet sa riaďte svojou intuíciou. Keď začnete používať nový balíček veštieb, zakaždým sa učíte nový jazyk. Preto si nájdite čas na pozorovanie a spoznávanie paluby. Každodenný vyklad kariet je "skvelý spôsob, ako spoznať svoj balíček a zároveň zdokonaliť svoju intuíciu a predvídavosť. Môžete použiť tradičné tarotové balíčky, ako napríklad trojkartové ťahy s vešteckými kartami. Pred výkladom tarotových kariet si môžeme vytiahnuť vešteckú kartu, aby sme určili svoje zámery, alebo po vyložení balíčka, aby sme si potvrdili výklad.

Keď odkrývame karty, nechajte Ducha, aby k Vám prehovoril akýmkoľvek spôsobom, ktorý v danej chvíli potrebujete. A nezabudnite si viesť denník, buď ručne, alebo digitálne, a potom ho porovnajte s príručkou, ktorá je súčasťou balíčka. Keďže dobré karty sú relatívne neštruktúrované, môžu byť niekedy pre začiatočníkov atraktívnejšou voľbou. Ale aj skúsení čitatelia tarotu ich často začleňujú do skladačky. Niekedy chce človek prekročiť "hranice tarotu" (alebo aspoň svoju predstavu o týchto hraniciach)."

Okrem toho niektorí ľudia považujú veštenie z karty Orakulum za menej odstrašujúce ako veštenie z tarotu, zatiaľ čo iní považujú veštenie z karty Orakulum za úvodnú metódu pre začiatok čítania z karie,mnohí ľudia kombinujú veštenie z kariet Orakulum s tarotovými kartami, aby do svojho veštenia pridali ďalší pohľad. Možnosti sú takmer nekonečné, najmä ak sa pokúsite počítať a uvažovať v zmysle permutácií a kombinácií. 

 
Renata
K DISPOZÍCII
 

Renata je vynikajúca jasnovidka, má aj dar jasnocítenia. Keď si ju vyberiete, urobíte...

0900 715 715MOJA STRÁNKA
 
Sofia
K DISPOZÍCII
 

Sofia pomáha ľuďom s rôznymi problémami. Pri výklade používa cigánske karty, tarot,...

0900 715 715MOJA STRÁNKA
 
Jana
K DISPOZÍCII
 

Jana sa zaoberá s astrológiou už 20 rokov, tarotom viac ako 10 rokov. Vo svojej praxi...

0900 715 715MOJA STRÁNKA
 
Sandra
K DISPOZÍCII
 

Sandra je milá, empatická kartárka, ktorá Vám pomôže najlepšie ako vie. So Sandrou...

0900 715 715MOJA STRÁNKA
 
 

Užitočné články o každodennom živote

Veštenie

Veštenie

Je vôbec možné nazrieť do budúcnosti? Veštenie vždy existovalo a vždy bolo populárne. Veštenie je dar...
 
Kariéra

Kariéra

Kariéra podľa slovenského slovníka znamená kariérny postup. Čo však okrem slovníkového významu znamená...
 
Vianočné tradície

Vianočné tradície

Prečítajte si vianočné tradície z celého sveta o ktorých ste nikdy nepočuli. Zistite, aké sú vianočné tradície...
 
Tarotové karty

Tarotové karty

Ako interpretovať tarotové karty so zlými významami? Tarotové karty nesúďte podľa vzhľadu ale kvôli ich...
 
Médium

Médium

Slovo médium je latinské a znamená uprostred. Médium musí mať citlivý a silný nervový systém a silné fyzické...
 
 
 
 
0900 715 715

Používaním tejto webovej stránky súhlasíte s používaním súborov cookie. Informácie zhromaždené pomocou súborov cookie môžu zahŕňať informácie o tom, ako často navštevujete webové stránky a z ktorej krajiny si ich prezeráte. Ďalej

_